Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki 24 maja 2024 r.

Utworzono dnia 27.05.2024
W miniony piątek odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki na którym mieliśmy okazję omówić ,,Kamienica pełna marzeń" Ewa Formella. Jest to urokliwa historia osadzona w jednej z gdańskich kamieniczek. Opowieść ta, skupiająca się na kilkuletniej Zosi, jej rodzinie i nowych sąsiadach, poruszyła serca wszystkich uczestników.
Zosia mieszka z mamą, przybranym ojcem, młodszą siostrzyczką oraz czworonożnym przyjacielem. Pewnego dnia, do sąsiedniego mieszkania wprowadza się młoda kobieta wraz z chłopcem imieniem Kuba, który jest w wieku Zosi. Dzieci szybko nawiązują przyjaźń, a ich wspólną pasją staje się pieczenie świątecznych ciasteczek, które sprzedają, by wesprzeć schronisko dla zwierząt. Ten wątek ukazuje, jak dziecięca przyjaźń i wspólne działania mogą przynieść wiele dobra.
Na tle ich historii, żyją również inni mieszkańcy kamienicy, jak samotny pan Eryk, który co roku, w pamięci ukochanej żony, wiesza na okolicznej fontannie papierowe łabędzie. Jego postać przypomina nam o potrzebie pielęgnowania wspomnień i tradycji ????
Przeszłość splata się z teraźniejszością, a życie lokatorów kamienicy przy ulicy Ogarnej przeplata się wspomnieniami z lat wojennych i powojennych. Dyskusja w naszym klubie skoncentrowała się na tym, jak ważne jest pamiętanie o przeszłości, zwłaszcza w okresie świątecznym, który skłania do refleksji i troski o najbliższych.
Historia ta przypomina, że każdy dom, każda kamienica, skrywa w sobie wspomnienia, które od czasu do czasu domagają się przypomnienia. Święta to najlepszy czas, by zmierzyć się z nimi i otoczyć troską swoich bliskich. Nasze spotkanie zakończyło się refleksją nad wartością rodziny, przyjaźni oraz wspólnego działania na rzecz innych.

Bardzo dziękujemy za udział w Dyskusyjnym Klubie Książki.

Dyskusyjny Klub Książki

Utworzono dnia 27.05.2024, 08:49

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: