Czy podoba Ci się metamorfoza biblioteki?

wyniki

Projekt "Mała książka - wielki człowiek" już jesienią w mroteckiej bibliotece

Z wielką radością pragniemy poinformować, że Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy zakwalifikowała się do nowej edycji projektu: "Mała książka - wielki człowiek", który skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym. Już jesienią w mroteckiej książnicy Mali Czytelnicy będą mogli odebrać przygotowane specjalnie dla nich Wyprawki Czytelnicze.
Projekt realizowany jest od 2018 roku przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo "Mała Książka - wielki człowiek" we współpracy z bibliotekami publicznymi.
ZASADY AKCJI: Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi bibliotekę w Mroczy
lub Filię w Witosławiu
otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę "Pierwsze czytanki dla..." dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice - przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. Projekt realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytanie generacyjne „Mała książka – wielki człowiek”.
Zapraszamy wszystkich przedszkolaków oraz ich rodziców z Gminy Mrocza do wzięcia udziału jesienią w naszym projekcie. Po szczegółowe informacje zapraszamy rodziców do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Mroczy, ul. Śluzowa 6, Filii w Witosławiu oraz pod nr. telefonu 52 388-29-45